ГоловнаГірськолижна школаЧего чекати від гірськолижної школи або секції?

Чего чекати від гірськолижної школи або секції?

Лижна школа повинна пропонувати професійний розвиток по трьох головних напрямах, важливих для поліпшення катання: діагностика, вистава і відробіток.

• Діагностика: ви взнаєте, як ви катаєтеся — правильно або неправильно, ефективно або неефективно.

• Вистава: вам роз'яснюють основи катання, проводячи через систему вправ і тренувань, після яких ви зможете удосконалюватися на міцному фундаменті. Коли ви тверді в основах, нові рухи, якщо приступаєте до них на вищих рівнях, разюче змінюють рівень вашого катання.

• Відробіток: інструктор показує, що можна зробити з вашим стилем катання, ви виконуєте дії, які запропоновані, і взаємодієте з останніми учасниками секції або класу. Займаючись з цікавістю і повністю включившись у відробіток рухів, ви можете знайти відповідний саме вам стиль катання. Така концепція, що дозволяє не замикатися в рамках одного стилю, переважно всього, адже вона дає можливість постійно еволюціонувати і мінятися.

Вибираємо відповідний клас

Оцінюючи міру своєї підготовленості, будьте чесні з собою і відверті з працівниками лижної школи — лише так ви виберете для себе правильний клас. Коли навчання вже почалося, ваш інструктор або інспектор школи може скоректувати ваше розміщення і запропонувати вам більш відповідний клас, де ви зможете займатися з більшою користю для себе. Якщо вам запропонують перейти рівнем нижче, то має відбутися битва з самолюбивістю; але краще всього принести його в жертву вашим дійсним інтересам і зізнатися, що у вашому катанні є недоліки в самих основах, які і були відмічені гострим оком інструктора. Зрозумійте, що такі недоліки часом можуть абсолютно не помічатися і не відчуватися нами.

Якщо виникають проблеми на якомусь рівні техніки (наприклад, насилу виходять паралельні повороти на гладкій трасі), не питайтесь опанувати прийоми вищого класу (скажімо, відпрацьовувати паралельні повороти на складному рельєфі), як би не була приваблива складність. Не робіть цього, навіть якщо ваш друг або коханий(ая) вже катається набагато краще — адже в такому разі вам доведеться замість відробітку прийомів вирішувати іншу задачу: як не покалічитися на непосильному для вас схилі. Ні, в лижну школу йдуть не за порожнім молодецтвом!

Багато лижних шкіл пропонують секції для дослідних спортсменів; зазвичай заняття в них ведуть самі дослідні і треновані інструктори. Вони можуть спеціалізуватися на катанні по горбах, по цілині, на відробітку гоночних навиків, на екстремальному туристичному катанні; існують спеціалізовані жіночі секції. У таких групах ви зустрінетеся з лижниками однакової з вами кваліфікації і рівних здібностей. Робота секції може продовжуватися півдня, а може — і тиждень; мабуть, саме цей тип роботи вам необхідний для розвитку навиків вищого пілотажу на гірських лижах?

Приватні уроки

Приватні уроки беруть тоді, коли людині або сім'ї потрібна особлива програма тренувань; крім того, вони владнують і соромливих людей, які незатишно відчувають себе в групах. Це не самий кращий варіант для вивчення основ, бо групові заняття дешевше і забезпечують необхідну психологічну підтримку групи на схилах. Ви можете, зазвичай на почасовій основі, брати уроки у якогось конкретного інструктора. Розумне і витончене рішення — це найняти інструктора на день або два, тоді можна бути упевненим, що він вільний в той час, коли вам зручно з ним займатися. Як вибрати інструктора для індивідуальних занять? Орієнтуйтеся перш за все на себе. Якщо ви займалися в групі з інструктором, стиль викладання якого вам сподобався, то вам, мабуть, варто вибрати саме його для приватних уроків. Ви можете орієнтуватися на поради друзів і інших тренерів, а також шукати того тренера, про якого читали в книзі або журналі, бачили по тельовізору або про яке чули від інших лижників в готелі або шале. А ще ви можете розповісти про свою проблему інспекторові лижної школи, він може порадити вам відповідного інструктора.

Як витягувати із заняття все, що можна

Якщо вже ви займаєтеся в лижній школі, потрібно займатися так, щоб не витрачати даремно свої гроші. Те, що ви винесете з цього заняття, багато в чому залежить від ваших чекань і того багажу, який ви в тренування вкладаєте.

Починаючи займатися в лижній школі (або на курсах підвищення кваліфікації, або в спортивному таборі), проникніться установкою, що ви поповнюєте арсенал ваших технічних прийомів, даєте собі можливість відточити навики за допомогою діагностики, вистави і відробітку. Якщо справа відбувається на початку сезону, заняття можна використовувати для того, щоб знов освоїтися на лижах, пригадати базові прийоми. Якщо вами рухає тяга до пригод, вивчайте різні траси і погодні умови. Например, якщо тільки що випав сніг, більшість підготовлених лижників рватимуться на цілину або хоч би відпрацьовувати цілинні прийоми. Якщо це те, що вам бракує, ось вам чудовий випадок !

Хай тренування в лижній школі працюють на вас. Вони можуть доповнювати ваші зусилля по ліквідації недоліків техніки; і будьте готові дізнатися про ваші приховані недоліки, які не сховаються від очей хитромудрого тренера або безжалісної відеокамери. Відеозйомка — жорстокий метод. Це вторгнення в нашу фантазію, де ми бачимо себе на лижах. Якщо ви зумієте витіснити з голови те, як жахливо ви насправді виглядаєте на лижах, і зосередитися лише на виправленні технічних недоліків, відео — це прекрасна підмога для поліпшення стилю катання. Проте якщо на мить ви ослабієте, відеокадри здолають навіть найсильнішу самолюбивість і порушать струнку систему ваших уявних образів, які вживаються при катанні.


Вправи 3,4 Упор палицями в коротких "кручених" поворотах. Упор палицями в поворотях середнього радіусу

Виберіть трасу з рельєфом середньої складності. Починайте сходити прямо вниз по схилу, як в попередній вправі, змахуючи і упираючись палицями. Потім починайте виконувати швидкі круті повороти, кожен з яких повинен...
Поглянете на ваші сліди

Рано вранці ідиті на ваш улюблений схил. Катайтеся вниз по центру схилу у вашому нормальному режимі. Якщо ви відчуваєте труднощі, погляньте на ваші сліди. Як вони виглядають: круглими, як буква...

Два типи поворотів

В слаломі і слаломі-гігантові існує два типи поворотов, залежно від того, де встановлені ворота. Коли вони дивляться впоперек схилу, для кожного повороту необхідна різка зміна напряму руху. повороти при цьому...

Дивіться такожЯк використовувати кути тіла

Кути тіла потрібно використовувати для додавання точності в дугу повороту. Починаючи пологий поворот, можна нахилити зовнішнє стегно всередину повороту — так ви закантуєте поворотну лижу. У міру виконання повороту, коли...