ГоловнаГірськолижна школаВісім правив на заняттях

Вісім правив на заняттях

1. Будьте як открита судина. Це означає: не надайте значення ієрархії, забобонам, упередженості — слухайте все, що говорить інструктор і ваші колеги.

2. Не ходите на заняття з думкою, що ви катаєтеся краще або, навпаки, гірше за всіх: ваша самолюбивість заважатиме роботі.

3. Не задовольняйтеся припущеннями і припущеннями. Просите поради і роз'яснення з приводу всього, чого не розумієте.

4. Не приймайте слова інструктора як догму.

5. Під час заняття працюйте фізично. Це означає — робіть вправи, запропоновані інструктором, і робіть їх як можна ретельніше. Як правило, більшістю навиків є утрирувані рухи, які від багатократного повторення переростають у власне навики. Тому вправи і методики тренування складені як багатократне повторення таких утрируваних рухів до тих пір, поки вони не стануть другою натурою спортсмена. Тоді навик міцно укорінятиметься в арсеналі прийомів лижника.

6. Будьте готові до тому, що деякі вправи і методики тренування виявляться важкими, і ви спершу виглядатимете незграбними, схожими на новачка. Інші вправи, навпаки, приємно полоскочуть вашу самолюбивість. Ви досягнете успіху, не уникаючи вправ, а планомірно виконуючи їх до переможного кінця.

Основна скарга тих, хто не завершив програму лижної школи — на те, що вони не відчувають достатньої віддачі від занять. І навпаки: інструктори таких шкіл часто нарікають на те, що їх учні рідко з повною серйозністю і ретельністю виконують вправи. Переважна більшість вправ — плід багатократних експериментів на гірських трасах. Комплекси вправ розроблені з розрахунком на вдосконалення лижника, на просування від знайомих рухів до незнайомих, і лише на цьому фоні зростає новий навик. Якщо ви не робите вправи через те, що вони здаються вам важкими або дратівливими — те уроки в лижній школі для вас просто марна трата часу і грошей.

7. Дотримуйте потрібний для тренування душевний настрій. Для того, щоб отримувати із занять користь і задоволення, не намагайтеся з кожного тренування влаштувати демонстрацію своїх чудових "умінь" і здібностей перед інструктором і останньою групою. Такий спалах егоцентризму знижує цінність тренування.

8. Вселите собі, що ви — чудовий учень, що ви чудово сприймаєте нове. Уважно слухайте і намагайтеся зрозуміти, що вам говорять. Якщо зрозуміти що-небудь не удається або вас збиває з пантелику якесь відчуття під час вправи, сміливо запитуйте. Звертайте увагу на те, що і чому відбувається з вашими лижами, як рухається ваше тіло, в які моменти це відбувається і що трапляється, якщо повторити рух. Стежите за відчуттям: спочатку вправа йде начебто незграбно, а потім рухи стають плавнішими. З програми занять виберіть собі комплекс вправ, які відпрацьовуватимете самостійно.


Вісім правив на заняттях

1. Будьте як открита судина. Це означає: не надайте значення ієрархії, забобонам, упередженості — слухайте все, що говорить інструктор і ваші колеги. 2. Не ходите на заняття з думкою, що...
Основні проблеми любителів

Вправи і рекомендації даної глави допомагають вирішити декілька основних категорій проблем, що часто зустрічаються серед лижників-аматорів: • Дуже сильне обертання верхньої частини тіла під час повороту. • Недостатній карвінг (або...

Правила переходу на інший рельєф

Ось дві прості рекомендації. Спочатку, коли крутий схил стає пологішим, двоє останніх на крутій ділянці воріт проїжджайте прямо, ніж це потрібно в звичайних умовах. Ви збільшите швидкість до моменту переходу...

Дивіться такожНайважливіші елементи лижної гонки

Виступи висококласних спортсменів-гірськолижників — захоплююче видовище. Блискуча робота майстрів полягає в тому, що вони атлетично виконують базові елементи катання, а їх розуміння тактики обумовлене багатолітнім досвідом. Для вас як лижника...