ГоловнаГірськолижна школаВісім правив на заняттях

Вісім правив на заняттях

1. Будьте як открита судина. Це означає: не надайте значення ієрархії, забобонам, упередженості — слухайте все, що говорить інструктор і ваші колеги.

2. Не ходите на заняття з думкою, що ви катаєтеся краще або, навпаки, гірше за всіх: ваша самолюбивість заважатиме роботі.

3. Не задовольняйтеся припущеннями і припущеннями. Просите поради і роз'яснення з приводу всього, чого не розумієте.

4. Не приймайте слова інструктора як догму.

5. Під час заняття працюйте фізично. Це означає — робіть вправи, запропоновані інструктором, і робіть їх як можна ретельніше. Як правило, більшістю навиків є утрирувані рухи, які від багатократного повторення переростають у власне навики. Тому вправи і методики тренування складені як багатократне повторення таких утрируваних рухів до тих пір, поки вони не стануть другою натурою спортсмена. Тоді навик міцно укорінятиметься в арсеналі прийомів лижника.

6. Будьте готові до тому, що деякі вправи і методики тренування виявляться важкими, і ви спершу виглядатимете незграбними, схожими на новачка. Інші вправи, навпаки, приємно полоскочуть вашу самолюбивість. Ви досягнете успіху, не уникаючи вправ, а планомірно виконуючи їх до переможного кінця.

Основна скарга тих, хто не завершив програму лижної школи — на те, що вони не відчувають достатньої віддачі від занять. І навпаки: інструктори таких шкіл часто нарікають на те, що їх учні рідко з повною серйозністю і ретельністю виконують вправи. Переважна більшість вправ — плід багатократних експериментів на гірських трасах. Комплекси вправ розроблені з розрахунком на вдосконалення лижника, на просування від знайомих рухів до незнайомих, і лише на цьому фоні зростає новий навик. Якщо ви не робите вправи через те, що вони здаються вам важкими або дратівливими — те уроки в лижній школі для вас просто марна трата часу і грошей.

7. Дотримуйте потрібний для тренування душевний настрій. Для того, щоб отримувати із занять користь і задоволення, не намагайтеся з кожного тренування влаштувати демонстрацію своїх чудових "умінь" і здібностей перед інструктором і останньою групою. Такий спалах егоцентризму знижує цінність тренування.

8. Вселите собі, що ви — чудовий учень, що ви чудово сприймаєте нове. Уважно слухайте і намагайтеся зрозуміти, що вам говорять. Якщо зрозуміти що-небудь не удається або вас збиває з пантелику якесь відчуття під час вправи, сміливо запитуйте. Звертайте увагу на те, що і чому відбувається з вашими лижами, як рухається ваше тіло, в які моменти це відбувається і що трапляється, якщо повторити рух. Стежите за відчуттям: спочатку вправа йде начебто незграбно, а потім рухи стають плавнішими. З програми занять виберіть собі комплекс вправ, які відпрацьовуватимете самостійно.


Вправа 1,2 . Траверс, траверс із згинанням-випрямленням:

Котитеся на лижах впоперек схилу. обоє лижі поставте на верхні по схилу канти, основну вагу перенесіть на ніжнюю по схилу лижу. Лижі повинні тримати курс (тобто залишатися на кантах і...
Спробуйте "товсті" моделі

В 1995 році вперше на чемпіонаті світу по фрірайду всі учасники виступали на "товстих" цілинних лижах. Поширення сноуборду останнім часом привело до радикального розширення поняття "цілинника". Традиціоналісти "про дві дошки"...

Відповідні пижі

Які лижі краще личать для цілини? Перш ніж ви відповісте на це питання, коротко викладу історію сучасного фрірайда. В 70-і роки кожен фанат гірських лиж користувався на цілині лижами для...

Дивіться такожЕфективні прийоми: динамічна рівновага

Деякі елементи лижної підготовки сприятимуть успіху в катанні по цілині. у ідеальному варіанті вам не захочеться кататися ніде, окрім цілини. Так і буде, якщо ви прийшли в гори з правильними...