ГоловнаКаліфорнійський спуск

Каліфорнійський спуск

Одного разу мій друг Гарі показав такий схил Елен, Бекі і мені. Після катання з "Стільця Чотири" в Кирквуде ми близько двох з половиною годин йшли в лижних черевиках, поки не дісталися до вершини піку Мелісси Корі в басейні озера Емігрант на Сьєрра-Неваді, на південь від озера Тахо. На гребінь гори ми піднялися спітнілі, брудні; хотілося пити, ноги стогнали... Але так хотілося досягти головної мети: Каліфорнійського спуску!

...Ось і вершина. Все ще задихані, піт заливає наших осіб. Дивимося зверху в цю круту ущелину. Н-да! Бекі і Елен вирішили спускатися по іншому схилу, наступному за Каліфорнійським. У тій ущелині їх чекало розкішне катаніє, ідеально відповідне для їх рівня підготовки — а при їзді по крутих схилах це неодмінна умова.

Ми з Гарі однаково хотіли першими розпороти цю глибоку незайману цілину. Це нічого, якщо я поїду другим?.. Із задумливості мене вивів Гарі, що сказав: "Давай, Гленн, вперед — сьогодні твоя черга! Я відразу за тобою". Я не міг так поступити — і, не встиг я вилити свої вдячності і поквапити його, як він зірвався з місця. Після двох його поворотів услід рвонувся і я. Через 40 секунд все завершилося — ми стояли біля підніжжя і захоплювалися Елен і Бекі, які блискуче з'їжджали по другому схилу.

Ми важко дихали, приголомшені крутістю схилу. Потім поглянули вгору на свої сліди. Так, ми бачили його ухил зверху, ми відчували його, коли їхали — але наскільки крутіше здався він нам знизу! Я сказав би, що і до цього дня відчуваю в своєму тілі відчуття від Каліфорнійського спуску — і це не буде романтичним перебільшенням. Я можу змінити лижі, черевики, что завгодно — але відчуття того дня тепер назавжди залишаться частинкою мене.

До деякої міри пік Мелісси Корі залишиться для нас найважчою горою, яку ми змогли підкорити. Проте не відпускає підступна нікчемна думка, що це був не наш успіх, а "прихильність" самої гори в той момент, коли ми проїхали по ній. Гора завжди залишається хазяйкою, і саме гора може подарувати найяскравіші в житті враження — як від Каліфорнійського спуску, так і всіх, що послідують за ним.

Гленн Люббе

Хороший контроль канта

В позиції, що вивернула, досить легко створити в снігу платформу під лижами, яка додасть вам стабільність і контроль над нахилом кантів. Створити платформу можна, вставши над центрами лиж. Коліна і голеностопи зігніть; внутрішній кант ніжней по схилу лижі і зовнішній кант верхньої по схилу лижі жорстко врізаються в сніг. Це положення, коли канти повністю управляються, називається кантовим положенням. У поєднанні з тормозящим упором палицею кантовоє положення створює триточкову опорну позицію, обов'язкову для крутих схилів. У реальному житті на крутих схилах і в ущелинах вам доведеться виписувати поворот за поворотом, міняти одну позицію на іншу.

Намагайтеся ефективно використовувати канти обох лиж; при цьому велику частину ваги тіла сосредоточьте на внутрішньому канті ніжней по схилу лижі, оскільки саме він більш всього вчіплюється в сніг. Зовнішні в повороті коліно і стегно нахилите всередину повороту (це називається нахилом). Верхню по схилу лижу ставте на зовнішній кант; тиск на неї чиніть рівно таке, яке необхідне для управління обома лижами ( 5.4). Якщо нехтувати нахилом і розворотом верхньої частини тіла, ви ризикуєте: 1) відхилитися або накренитися всередину повороту, при цьому канти лиж з великою вірогідністю ослаблять фіксацію, і лижі почнуть ковзати боком, втрачаючи управління; 2) втратити рівновагу; 3) втратити готовність до несподіванок і поворотний імпульс; 4) втратити контроль над швидкістю.

Нахил і незалежна робота

Вище ми обговорювали ситуації в катанні, коли нахил (рух тіла, направлений на створення потрібного кута до поверхно

5.4. Аби забезпечити належну рівновагу і керованість на крутих схилах, необхідні правильні закантовка і грамотний нахил.

сті) і незалежна робота верхньої і нижньої частин тіла необхідні для формування навику. Від нахилу залежить міра закантовки і тиск, які ви надаєте на лижі і, кінець кінцем, управління швидкістю і маневреність; навик нахилу украй важливий на крутих схилах. Зазвичай, кажучи про незалежність верхньої і нижньої частин тіла, ми маємо на увазі, що кордон між ними проходіт по талії, тобто ледве вище за стегна. Саме у цій точці тіла нахил викликає найбільші зміни сил, що впливають на положення лижника.

Статті


Корисна вправа

Лижі слід тримати не притиснутими один до одного, а злегка розставленими — це дає можливість управляти кожною лижею окремо. З цим прийомом виконайте наступну вправу. Злегка розставивши п'яти лиж, встаньте...
На змаганнях

Їли ви — спортивна і не позбавлена азарту людина, то любительські, клубні лижні гонки і змагання в лігах можуть розпалити у вас могутній вогонь соревновательності, погасити який важко, якщо взагалі...

Вправа 2. Створення тимчасового ритму упорами палиць

Упор палиць має два особливі вживання: відзначати момент початку повороту і допомагати створювати ритм між поворотами. Саме на таке використання цього руху розрахована наступна вправа. На середньому схилі почніть спуск...

Дивіться такожКатання по пороші

Порошить — це звичайно який щойно випав сухий, світлий сніг 8 — 12 см завглибшки, лежачий поверх снігу, що злежався, і льоду. Всякий лижник рад такому снігу, особливо новачки на...