ГоловнаКаліфорнійський спускДоданки успіху

Доданки успіху

1. На крутих схилах вам потрібна ціла палітра навиків закантовки, хороші прийоми гальмування палицями і агресивний підхід до делу.2. Катаючись по крутих схилах, уявляйте собі позицію за позицією, поворот за поворотом — особливо коли потрібно робити круті повороти в кулуаре або ущелині.

3. Дивитеся вниз по схилу і котитеся до нижньої його крапки. На дуже крутих вузьких спусках немає часу на хвилювання.

4. Упор ніжней по схилу палицею блокує прискорення верхньої частини тіла і дозволяє закантовать лижі. У такому положенні тіло вивернуло і готове до розпрямлення вниз по схилу у напрямку до лінії його падіння — це і буде новий поворот. У міру розпрямлення тіла ви пройдете через цілий ряд рухів вгору — убік — вниз в короткий момент середини повороту. Потім знов згрупуйтеся, готуючись кантуватися для наступної позиції. Точно направляйте лижі, управляючи їх перімещеніямі між фазою розпрямлення ніг і новою позицією; робота напрямної ніг має бути активнішою, коли повороти мають бути коротше і точніше (наприклад, в крутій ущелині).

5. На крутих схилах гора "забезпечує" лижника прискоренням. Користуйтеся їм, аби кататися з меншими зусиллями. Постійно давайте прискоренню працювати на вас!

6. Статичне катання на крутих схилах веде до боязкості, відхиленням назад, зажатості в стегнах, колінах і слабкою, а то і зовсім жоден, роботі палицями. Іншими словами, кататися так — небезпечно.

7. Як правило, нахил колінами всередину обуславліваєт гостріші повороти; тазовий нахил стегна всередину веде до подовження радіусу повороту. Виконуючи дуже пологий поворот, здійснюйте ті ж рухи, що і для середнього повороту, але в сповільненому темпі.

8. На вирівняних крутих схилах лижі постійно мають бути у контакті з снігом.

9. Ритм роботи палиць обуславліваєт внутрішній ритм лижника.

10. Починаючи кататися на карнизах із стрибком в 1 — 2 метри, не потрібно прямо стрибати з якогось певного місця карниза; замість цього "скачуйтеся" з нього, пристосовуючись попутно до схилу, який лежить внизу.

11. Якщо ви хочете кататися з карнизів, але ще не упевнені в собі, застосовуйте "віялову техніку".

12. Для початкуючих стрибунів з карнизів перший поворот після стрибка і приземлення має бути від лінії падіння схилу, аби отримати контроль над швидкістю і зайняти позицію, з якою далі можна виконувати ланцюжок нових ритмічних поворотів.


Вживання гірськолижної техніки

Кожен поворот —уникальноє поєднання різних фізичних складових і елементів техніки. Це поєднання базується на адаптації і зворотному зв'язку. У змаганнях форма і радіус повороту диктується розташуванням воріт: для кожного конкретного...
Тренуйте динамічну рівновагу

Динамічна рівновага може бути природженим даром, а може бути придбано тренуваннями. Відпрацьовувати навики динамічної рівноваги можна сдопомогою тренувальних спусків, що повторюються, по цілині завглибшки 15 — 25 Спускайтеся по пологому...

Баланс.

Баланс (до нього відноситься і збалансована стійка) — найбільш важливий елемент будь-якого вигляду лижного спорту. Балансування — це мистецтво тримати рівновагу, а значит — постійно коректувати центр тяжіння, компенсуючи настільки...

Дивіться такожТихнино поворотів стрибками

Почавши з легких рухів стискування-розтягування ніг, поступово посилюйтеся до енергійніших рухів вгору-вниз. Потім, на підіймальній стороні "трампліну", що утворюється, одночасно оберніть обоє ноги з лижами, виконуючи поворот в стрибку. На...