ГоловнаНа змаганняхДесять порад для підвищення гоночної кваліфікації

Десять порад для підвищення гоночної кваліфікації

Кожен аматор, що бере участь в гонках,, і кожен спортсмен-гонщик, що катається на вільних трасах, знає, що один вигляд катання доповнює інший. Найімовірніше, серйозні лижники, що практикують в гонках, лише виграють від того, що їх навики вільного катання вписуються в строге русло гоночних прийомів. Поважно просто зрозуміти, як всі навики катання можуть працювати на результат в гонці. На цю тему ми зібрали декілька корисних радих із сполучення вільного катання і гонок; упор ми все ж зробили на специфічні гоночні прийоми.

Порада 1. Вперше виходячи на гоночну трасу, по можливості беріть участь лише в любительському слаломі-гігантові. Зазвичай траси для цих змагань розмічаються з розрахунку на ритмічні і округляючі повороти. А це якраз те, що вам потрібно на початку гоночної кар'єри.
Порада 2. Курс через ворота, який ви виберете, надзвичайно важливий. Спортсмен може вибрати багато всіляких траєкторій, залежно від часу входу в поворот і рівня техніки карвінга. Для вас дуже поважно знайти траєкторію, краще всього відповідну саме вашому стилю катання.

Порада 3. На складніших змаганнях у міру просування вперед необхідно бачити як мінімум на двоє-троє воріт вперед, аби вчасно пристосувати ритм поворотів до конфігурації воріт, що змінилася. На нерозмічених трасах можна тренуватися з горбами, деревами і інш., будуючи траєкторію і виконуючи повороти в заданих місцях у міру просування до перешкод, неначе це ворота на гоночній трасі.

Порада 4. Якщо ви хочете застосовувати норвінговую техніку в гонках, практикуйте її і у вільному катанні. Порада 5. В слаломі-гігантові ваші таз і стегна — центр правильно прокресленого повороту. Таз потрібно тримати усередині повороту. Створюваний цим нахил стегон попереджає прослизання і підтримує карвінговиє рухи зовнішньої лижі.

Пораду 6. Не чіпляйте ворота! Тобто: під час повороту не проносите ноги в зайвій близькості до них. Так ви легко можете почати прослизати і втратите темп. Замість цього щонайближче до воротам підносите стегна, а ноги тримаєте на відстані не менше півметра від жердин — хай вони підтримують напрям і кут карвінга.
Порада 7. З повороту виходите вперед по схилу, тримаючи центр тяжіння над центрами лиж. Якщо дати лижам виїхати вперед з-під центру тяжіння, доведеться витратити надто багато часу на відновлення рівноваги — а займаючись цим, ви можете втратити не лише темп, але і напрям.
Порада 8. Руки завжди повинні бить попереду корпусу. Якщо шкарпетки лиж і руки першими пересічуть уявну лінію воріт, вага ваш на трасі буде направлений вперед.
Пораду 9. Потрібно пам'ятати ще і про плечі. Коли плечі не паралельні схилу, є небезпека "ткнутися носом" в схил — лижі від цього почнуть прослизати, а наслідки відомі: втрачається і різаний поворот, і сама його траєкторія. Якщо руки тримаються попереду, ніжняя по ходу повороту рука має бути декілька опущена — плечі в цьому випадку будуть паралельні схилу, а таз автоматично відхилиться, допомагаючи тримати потрібний кут. Отже, в правому повороті ліва рука розташована нижче правою.

Порада 10. Перемога або поразка в гонці залежать від старту і фінішу. Аби вирватися вперед на старті, груди і верхню частину тіла направте вниз по схилу; палицями виштовхуйте тіло із стартового будиночка на трасу. У такому положенні ноги входять на дистанцію останніми — у момент старту — а останнє тіло в цей час вже знаходиться на дистанції. Свой фінальний поворот зробіть прямим — на більшості гоночних трас останні ворота роблять з розрахунку на пряме проходження спортсмена крізь них. Отже, на двох останніх воротях тримаєте як можна прямішу лінію, аби прийти на фініш, не виписуючи жодних кривих.


Прийом "верхній ствол"

Якщо ваш настрій побачивши важкого і вологого снігу — агресивний і в цілому позитивний і ви станете нормально триматисяна такому покритті, це буде крок вперед у вашій загальній лижній підготовці....
Шліфуємо ефективні прийоми

В лижному спорті зазвичай плутає те, що на дорозі самоудосконалення коштує (і гальмує нас) перешкода: наша фізична обмеженість. Звичайно, нам би хотілося відважно закрутити різаний поворот без прослизання. об'їхати шкідливу...

Де очікують проблем?

Георг Каполь, тренер жіночих збірних США груп "В" і "С", сповна відвертий з приводу того, що він бачить на трасах. "У більшості лижників-аматорів, — заявляє він, — я бачу серйозні...

Дивіться такожПоглянете на ваші сліди

Рано вранці ідиті на ваш улюблений схил. Катайтеся вниз по центру схилу у вашому нормальному режимі. Якщо ви відчуваєте труднощі, погляньте на ваші сліди. Як вони виглядають: круглими, як буква...