ГоловнаНа змаганняхДесять порад для підвищення гоночної кваліфікації

Десять порад для підвищення гоночної кваліфікації

Кожен аматор, що бере участь в гонках,, і кожен спортсмен-гонщик, що катається на вільних трасах, знає, що один вигляд катання доповнює інший. Найімовірніше, серйозні лижники, що практикують в гонках, лише виграють від того, що їх навики вільного катання вписуються в строге русло гоночних прийомів. Поважно просто зрозуміти, як всі навики катання можуть працювати на результат в гонці. На цю тему ми зібрали декілька корисних радих із сполучення вільного катання і гонок; упор ми все ж зробили на специфічні гоночні прийоми.

Порада 1. Вперше виходячи на гоночну трасу, по можливості беріть участь лише в любительському слаломі-гігантові. Зазвичай траси для цих змагань розмічаються з розрахунку на ритмічні і округляючі повороти. А це якраз те, що вам потрібно на початку гоночної кар'єри.
Порада 2. Курс через ворота, який ви виберете, надзвичайно важливий. Спортсмен може вибрати багато всіляких траєкторій, залежно від часу входу в поворот і рівня техніки карвінга. Для вас дуже поважно знайти траєкторію, краще всього відповідну саме вашому стилю катання.

Порада 3. На складніших змаганнях у міру просування вперед необхідно бачити як мінімум на двоє-троє воріт вперед, аби вчасно пристосувати ритм поворотів до конфігурації воріт, що змінилася. На нерозмічених трасах можна тренуватися з горбами, деревами і інш., будуючи траєкторію і виконуючи повороти в заданих місцях у міру просування до перешкод, неначе це ворота на гоночній трасі.

Порада 4. Якщо ви хочете застосовувати норвінговую техніку в гонках, практикуйте її і у вільному катанні. Порада 5. В слаломі-гігантові ваші таз і стегна — центр правильно прокресленого повороту. Таз потрібно тримати усередині повороту. Створюваний цим нахил стегон попереджає прослизання і підтримує карвінговиє рухи зовнішньої лижі.

Пораду 6. Не чіпляйте ворота! Тобто: під час повороту не проносите ноги в зайвій близькості до них. Так ви легко можете почати прослизати і втратите темп. Замість цього щонайближче до воротам підносите стегна, а ноги тримаєте на відстані не менше півметра від жердин — хай вони підтримують напрям і кут карвінга.
Порада 7. З повороту виходите вперед по схилу, тримаючи центр тяжіння над центрами лиж. Якщо дати лижам виїхати вперед з-під центру тяжіння, доведеться витратити надто багато часу на відновлення рівноваги — а займаючись цим, ви можете втратити не лише темп, але і напрям.
Порада 8. Руки завжди повинні бить попереду корпусу. Якщо шкарпетки лиж і руки першими пересічуть уявну лінію воріт, вага ваш на трасі буде направлений вперед.
Пораду 9. Потрібно пам'ятати ще і про плечі. Коли плечі не паралельні схилу, є небезпека "ткнутися носом" в схил — лижі від цього почнуть прослизати, а наслідки відомі: втрачається і різаний поворот, і сама його траєкторія. Якщо руки тримаються попереду, ніжняя по ходу повороту рука має бути декілька опущена — плечі в цьому випадку будуть паралельні схилу, а таз автоматично відхилиться, допомагаючи тримати потрібний кут. Отже, в правому повороті ліва рука розташована нижче правою.

Порада 10. Перемога або поразка в гонці залежать від старту і фінішу. Аби вирватися вперед на старті, груди і верхню частину тіла направте вниз по схилу; палицями виштовхуйте тіло із стартового будиночка на трасу. У такому положенні ноги входять на дистанцію останніми — у момент старту — а останнє тіло в цей час вже знаходиться на дистанції. Свой фінальний поворот зробіть прямим — на більшості гоночних трас останні ворота роблять з розрахунку на пряме проходження спортсмена крізь них. Отже, на двох останніх воротях тримаєте як можна прямішу лінію, аби прийти на фініш, не виписуючи жодних кривих.


Вибіркове використання імпульсу обертання

В сложних випадках, начеб дуже глибокої цілини, дуже вологого снігу завглибшки 45 — 75 см або вологого снігу на схилі середньої крутості, лижникові може потрібно обертальна сила, аби додати своїм...
Аутотренінг

Позитивний аутотренинг допомагає укріпити упевненість в собі. Багато з нас десь п'яти років від народження засвоїли перший урок позитивного аутотренінга — тоді батько або вихователь читав нам книгу "Маленький здатний...

Удосконалюваний катання на цілині

Ось декілька порад для тренування катання на цілині. Але головна порада — працювати, працювати і ще раз працювати! Утримаєте момент центрівки, який ваше тіло отримує у напрямі падіння схилу. Здатність...

Дивіться такожВідбиття ритму палицями. Контроль обертання верхньої і нижньої частин тіла

На цілині торкання і помахи палиць використовуються в основному для відліку часу. Контроль швидкості дуже важливий при катанні по цілині, тому ритмічна робота палицями — головний з ефективних прийомів при...