ГоловнаНа змаганняхМоральна підготовкаСтворення "галереї образів"

Створення "галереї образів"

Створюючи образи, по можливості задіюйте якомога більше органів чуття. Відчуйте, наприклад, особою холодне дихання вітру; відмітьте площину траси, що підбігає під вас; вслухайтеся в клацання відбиваних вами жердин воріт; нарешті, відчуйте, як ваші лижі бурчать по снігу на прямій. Аби ці образи допомагали в роботі, це мають бути образи-відчуття тих прийомів і рухів, дооториє ви можете виконувати. Якщо ви — новачок паралельного катання, вам не допоможуть образи Альберто Томби на слаломній трасі, як його собі ні уявляй.

В створенні "галереї образів" вам може допомогти відеофіксація. Хай хто-небудь зніме вас в найкращій формі, у вдалий день; потім ви зможете використовувати цю плівку як основу для створення уявних образів. Початкуючі гонщики зазвичай краще виконують повороти на нерозміченій трасі, у вільному катанні. Поглянете касету, на якій ви без воріт виконуєте слаломні повороти або маневри слалому-гіганта, зафіксуйте це як уявні образи — і переносите цю техніку на гоночну трасу! Так ви зможете створити галерею прийомів, які повністю вам доступні. Візуальний образ — це перший рівень уявної репетиції змагання, тренування або просто роздумів про катання в мертвий сезон.

Постановка завдань

Коли ви включаєтеся в орбіту любительських гірськолижних змагань і вирішуєте, що овчинка коштує вироблення, приходить час з'ясувати собі свої цілі. Більшість гонщиків визнають, що постановка завдань — важливий інструмент для досягнення успіху в спортивних змаганнях і тренуваннях, що допомагає зберегти мотивацію, концентруватися і впоратися із стресом.

Як мінімум раз на рік складайте список своїх завдань в області спортивного катання. Це послужить початковим керівництвом і графіком тренувань і виступів. Почастіше повертайтеся до цього списку і оновлюйте його. Навіть якщо ви не так вже серйозно зосередилися на гонках, постановка завдань послужить на користь всім вашим гірськолижним навикам.

Завдання, які ми собі ставимо, діляться на короткострокових, середньострокових і довгострокових. Долго- і середньострокові цілі і завдання зазвичай ставляться на початку року, короткострокові ж можна ставити щодня або щонеділі. Довгострокова мета може бути загальним завданням всього сезону (наприклад, виграти клубний чемпіонат) або багатолітньою програмою. Потратьте трохи часу і сформуліруйте свої довгострокові завдання. Середньострокові завдання зазвичай сконцентровані на частини сезону: набрати спортивну форму восени, працювати над конкретною проблемою протягом місяця, приготуватися до тижневої подорожі. Середньострокові завдання допомагають бачити перспективу свого розвитку, але вони не опрацьовуються з точністю до дня.

Короткострокові завдання зазвичай пов'язані із спеціальними тренувальними програмами і їх компонентамі. Вони дуже допомагають працювати над конкретним прийомом або навиком. Яскравий приклад короткострокової мети — вивчення певного технічного навику, опрацювання довгої гоночної траси, усунення технічної помилки. Постановка завдання перед гонкою по трасі — прекрасний спосіб зосередитися і поліпшити результати.

Поставлені завдання мають бути важкими, але досить здійснимими, аби направляти, надихати вас, заставляти прогресувати і удосконалюватися. Цілі мають бути реальними. Нарешті, завдання мають бути такими, аби їх можна було легко виміряти, відстежуючи хід виконання.

Упевненість в собі

Останні десять років вже відомий вам Кевін Барнет працював із спортсменами вищого класу, включаючи збірну США, що отримала медалі на Олімпійських зимових іграх 1994 роки в Норвегії. "Одна з найпоширеніших рис в характері висококласного спортсмена, — говорить він, — це його висока упевненість в собі. Успіх і упевненість в собі взаємозв'язані. Ваші думки можуть вплинути на вашу роботу. Ідеальна спортивна форма — це ще і високий рівень упевненості в собі, і позитивний аутотренінг. Успішні спортсмени знають, що можуть перемогти — і перемагають. Невдахи в перемозі не упевнені — і, відповідно, не перемагають! Отже для досягнення успіху надзвичайно поважно мати позитивний душевний настрій. Якщо ви не вірите в свої здібності і постійно собі в цьому признаєтеся — це означає, що ви самі зводите нанівець докладені зусилля".


Ефективні прийоми: динамічна рівновага

Деякі елементи лижної підготовки сприятимуть успіху в катанні по цілині. у ідеальному варіанті вам не захочеться кататися ніде, окрім цілини. Так і буде, якщо ви прийшли в гори з правильними...
Вісім правив на заняттях

1. Будьте як открита судина. Це означає: не надайте значення ієрархії, забобонам, упередженості — слухайте все, що говорить інструктор і ваші колеги. 2. Не ходите на заняття з думкою, що...

Вправи на динамічний рух

Гірські лижі — динамічний спорт. Багато лижників ніколи не досягають серйозного рівня, оскільки весь час катаються в статичних позах. Якщо навчитися динамічно рухатися як в поворотах, так і між ними,...

Дивіться такожВправи 3,4 . Гонки вісімкою, катання усліпу:

Самий кращий спосіб поліпшити ваші цілинні навики — це виписувати на снігу вісімки удвох. Знайдіть місце з незайманою цілиною. Перший лижник по цьому невитоптаному снігу виконує серію зв'язаних, послідовних крутих...