ГоловнаНа змаганняхМоральна підготовкаСтворення "галереї образів"

Створення "галереї образів"

Створюючи образи, по можливості задіюйте якомога більше органів чуття. Відчуйте, наприклад, особою холодне дихання вітру; відмітьте площину траси, що підбігає під вас; вслухайтеся в клацання відбиваних вами жердин воріт; нарешті, відчуйте, як ваші лижі бурчать по снігу на прямій. Аби ці образи допомагали в роботі, це мають бути образи-відчуття тих прийомів і рухів, дооториє ви можете виконувати. Якщо ви — новачок паралельного катання, вам не допоможуть образи Альберто Томби на слаломній трасі, як його собі ні уявляй.

В створенні "галереї образів" вам може допомогти відеофіксація. Хай хто-небудь зніме вас в найкращій формі, у вдалий день; потім ви зможете використовувати цю плівку як основу для створення уявних образів. Початкуючі гонщики зазвичай краще виконують повороти на нерозміченій трасі, у вільному катанні. Поглянете касету, на якій ви без воріт виконуєте слаломні повороти або маневри слалому-гіганта, зафіксуйте це як уявні образи — і переносите цю техніку на гоночну трасу! Так ви зможете створити галерею прийомів, які повністю вам доступні. Візуальний образ — це перший рівень уявної репетиції змагання, тренування або просто роздумів про катання в мертвий сезон.

Постановка завдань

Коли ви включаєтеся в орбіту любительських гірськолижних змагань і вирішуєте, що овчинка коштує вироблення, приходить час з'ясувати собі свої цілі. Більшість гонщиків визнають, що постановка завдань — важливий інструмент для досягнення успіху в спортивних змаганнях і тренуваннях, що допомагає зберегти мотивацію, концентруватися і впоратися із стресом.

Як мінімум раз на рік складайте список своїх завдань в області спортивного катання. Це послужить початковим керівництвом і графіком тренувань і виступів. Почастіше повертайтеся до цього списку і оновлюйте його. Навіть якщо ви не так вже серйозно зосередилися на гонках, постановка завдань послужить на користь всім вашим гірськолижним навикам.

Завдання, які ми собі ставимо, діляться на короткострокових, середньострокових і довгострокових. Долго- і середньострокові цілі і завдання зазвичай ставляться на початку року, короткострокові ж можна ставити щодня або щонеділі. Довгострокова мета може бути загальним завданням всього сезону (наприклад, виграти клубний чемпіонат) або багатолітньою програмою. Потратьте трохи часу і сформуліруйте свої довгострокові завдання. Середньострокові завдання зазвичай сконцентровані на частини сезону: набрати спортивну форму восени, працювати над конкретною проблемою протягом місяця, приготуватися до тижневої подорожі. Середньострокові завдання допомагають бачити перспективу свого розвитку, але вони не опрацьовуються з точністю до дня.

Короткострокові завдання зазвичай пов'язані із спеціальними тренувальними програмами і їх компонентамі. Вони дуже допомагають працювати над конкретним прийомом або навиком. Яскравий приклад короткострокової мети — вивчення певного технічного навику, опрацювання довгої гоночної траси, усунення технічної помилки. Постановка завдання перед гонкою по трасі — прекрасний спосіб зосередитися і поліпшити результати.

Поставлені завдання мають бути важкими, але досить здійснимими, аби направляти, надихати вас, заставляти прогресувати і удосконалюватися. Цілі мають бути реальними. Нарешті, завдання мають бути такими, аби їх можна було легко виміряти, відстежуючи хід виконання.

Упевненість в собі

Останні десять років вже відомий вам Кевін Барнет працював із спортсменами вищого класу, включаючи збірну США, що отримала медалі на Олімпійських зимових іграх 1994 роки в Норвегії. "Одна з найпоширеніших рис в характері висококласного спортсмена, — говорить він, — це його висока упевненість в собі. Успіх і упевненість в собі взаємозв'язані. Ваші думки можуть вплинути на вашу роботу. Ідеальна спортивна форма — це ще і високий рівень упевненості в собі, і позитивний аутотренінг. Успішні спортсмени знають, що можуть перемогти — і перемагають. Невдахи в перемозі не упевнені — і, відповідно, не перемагають! Отже для досягнення успіху надзвичайно поважно мати позитивний душевний настрій. Якщо ви не вірите в свої здібності і постійно собі в цьому признаєтеся — це означає, що ви самі зводите нанівець докладені зусилля".


Вправа для вирівняних схилів

Пропонуємо вправу для вирівняних схилів. Якщо ви вже звикли до крутих, можна використовувати і їх, проте попереджаємо, що деякі фази цієї вправи проходят на дуже великій швидкості. Можливо, на пологішому...
Прийом "верхній ствол"

Якщо ваш настрій побачивши важкого і вологого снігу — агресивний і в цілому позитивний і ви станете нормально триматисяна такому покритті, це буде крок вперед у вашій загальній лижній підготовці....

Бічне зісковзування. Динамічні повороти плугом

На трасі помірної крутості встаньте на траверс, особою впоперек схилу. Раськантуйте лижі, зробивши їх плоскішими. Це можна зробити, двинувши колінами уподовж по лінії падіння. Після раськантовки лижі почнуть боком зісковзувати...

Дивіться такожМетодика згинання - розгинання ніг

Згинання і розгинання ніг компенсує нерівності траси, і верхня частина тіла рухається так, як ніби жодних горбів немає і в помині. Цей прийом не так легко входить в арсенал лижника,...