Два типи поворотів

В слаломі і слаломі-гігантові існує два типи поворотов, залежно від того, де встановлені ворота. Коли вони дивляться впоперек схилу, для кожного повороту необхідна різка зміна напряму руху; повороти при цьому більш закруглені (завершені). Отже, правильний курс — той, де велика частина повороту, від 65 до 75%, здійснюється перед воротами ( 8.13). Коли один поворот завершений, лижі і все тіло гонщика прямують так, щоб наступний поворот також почати до нових воріт. Якщо ворота позначені двома жердинами — внутрішнім і зовнішнім — те хорошим орієнтиром може бути напрям на зовнішню третину воріт. Такий напрям і висота дозволять почати технічно правильний поворот.

8.13. Правильна траєкторія для серії поворотів від лінії падіння.

На пологішій трасі і з ширше розкритими вниз воротами на поворотах буде потрібна мінімальна зміна напряму. Тут треба проходіть ворота по центру, аби завершити поворот вже в інших, нижніх воротях ( рис. 8.14). Таким чином ви зможете проїхати правильним курсом, без зайвих поворотів, що займають додатковий час.

Для кожних воріт уявите собі лінію, що йде вгору і вниз по схилу через поворотну жердину. Ця лінія, так звана лінія підйому, знаходиться на лінії падіння схилу для поворотної жердини воріт. Кожен новий поворот починайте у момент пересічення лінії підйому воріт, а закінчуйте при пересіченні лінії підйому наступних за ним воріт.

8.14. Правильна траєкторія для серії поворотів по лінії падіння.

8.15. Лінія підйому і траєкторія лижника.

Належна тактика є комбінацією правильно вибраного курсу і точного розрахунку часу початку і кінця кожного повороту — так виконуються висококласні технічні повороти. Недосвідчені гонщики часто здійснюють одну і ту ж помилку: сосредотачиваются на поворотній жердині воріт і повертають саме на воротях. Погляньте на фигури курсу, почала і кінця поворотів — ви побачите, як траєкторія повороту проходіт крізь ворота. Це допоможе вам уявити собі, де ви збираєтеся закінчити поворот і куди ви будете направлені після нього. Напрацювавши деякий досвід, ви розвинете в собі відчуття точного моменту, коли треба починати поворот, і правильного курсу.

Зміна ритму. Зміни рельєфу

Рідка гоночна траса складена з поворотів лише одного типа. Вони часто змінялися іншими — інколи із-за особливостей рельєфу, інколи по волі судді — установника, що розмічав маршрут. Тому, вивчивши прийоми проходження подовжніх і поперечних воріт, практикуйтеся змінювати і типів поворотів. Зміна ритму дозволяє переходити з подовжніх поворотів на поперечних і навпаки. Приготуватися до зміни ритму краще всього за одні ворота до самої зміни. Тут потрібно дивитися вперед. То, як і де ви завершите поворот, залежить від двох подальших маневрів. Аби йти вигідним курсом, потрібне відеть на двоє-троє воріт попереду себе.

Зміни рельєфу гоночної траси, до яких вам потрібно приготуватися: зміна крутого схилу на пологий, пологого на крутій та інші, менш значні. З цими особливостями ви зіткнетеся на всіх без виключення трасах.

На слабких перепадах рельєфу підтримуйте рівноважну стійку і контакт лиж з снігом. Наближаючись до дрібного елементу рельєфу, перенесіть вагу на шкарпетки черевик. Таким чином, ваше тіло продовжить рухатися вперед і ви збережете рівновагу. Також можна згинати або витягувати ноги як амортизатори, підтримуючи тиск лиж на сніг.

Коли траса міняється від пологої до крутої, а від крутої — знов до пологої, доводиться постійно міняти курс — інакше не добитися оптимального результату.


Як починати вправи і тренування

В наступному розділі, якщо немає інших вказівок, вправи виконуються на рівному, такому, що укотив снігу. Там, де це потрібно, ми даємо роз'яснення відносно якості схилу, на якому вправа виконується. Оскільки...
Декілька рекомендацій

1. Твердо вивчите правила огляду траси. Ці правила міняються залежно від місцевості і визначаються рівнем змагання. 2. Починайте огляд заздалегідь, як тільки його вирішать судді, тоді у вас буде багато...

Порошить - це ваш тренажер

Відчуйте насолоду цим снігом! Найважче в цілині — це її вологість, ухил і глибина. Порошить же —отлічная можливість попрактикувати для новачків, а для дослідних "вовків цілини" — спосіб своїми очима...

Дивіться такожВправи на відробіток поворотів хокейна зупинка, обертальні повороти плугом,

Візьміть старт по прямій лінії, наберіть невелику швидкість. Потім швидко проверніть лижі під собою, зірвіть їх в бічне зісковзування уздовж лінії падіння. Ковзаєте до повної зупинки; спочатку зупинитеся так лівим...