ГоловнаТраси МогулаНа вірній дорозі до майстерності. Із спогадів інструктора

На вірній дорозі до майстерності. Із спогадів інструктора

В один прекрасний, сонячний, теплий, ідеальний для цілини день, я вийшла з роздягальні і отримала список моїх учнів на сьогодні. Це були "шибеники": вибрані юні спортсмени, що тренуються на лижників екстра-класу. Я ніколи раніше не каталася з такими учнями, тому виникали резонні вопроси: чи можна цих шестирічок готувати для високопрофесійного катання? чи зможу я підтримувати хлопців у хорошому настрої, розважати і до того ж чомусь їх навчити?

Все семеро були одягнені в "снігову" форму; на них були штани для глибокого снігу, захисні окуляри і шлеми. Ми узяли лижі і відправилися на схил. Зігрілися легкою програмою для початківців. Потім послідували серія вправ на розтяжку і маленька гра "Саймон Сейз". Із самого початку я зрозуміла, що урок буде незвичайним. Все мої підопічні піднялися на підйомник і без пригод з нього зіскочили. Дивлячись на те, як старанні всі сім учнів виконують всі потягування, як слухають мене і роблять так, як сказано, я не змогла стриматися від посмішки.

Постійні спуски з відробітком банні-хопов, крутих і пологих поворотів натомили моїх "шибеників". Вони залишалися такими ж уважними і ніколи не скаржилися, але я знала, що їм потрібно більше дії. Я приголомшувалася спритності і координації цих хлопців, коли оні витончено підлітали до підйомника.

Я була упевнена, що цей рівень дався їм не так вже легко; і вони проїхали за мною по схилу. Спершу я зробила декілька простих поворотів. Коли ми учимо дітей кататися на лижах, ми зазвичай міняємо нашу термінологію. Наприклад, я просила дітей змалювати на снігу "торт" або "залізницю" (тобто повороти плугом і паралельні) — так відпрацьовується координація і направлена робота тіла. Проте, коли я говорила, серед моїх хлопців пролунали смішки: вони вже виросли з такого словника.

Поглянувши, як учні виконують вправи середнього рівня, я зрозуміла, що вони готові йти далі. Хлопці переконали мене, що вони на вірній дорозі до справжньої лижної майстерності. Коли ми дісталися до вершини я приготувалася перестерігати шестирічок, що небезпеки немає, що небагато злякатися — це не страшно, що треба зосередитися на своїх силах і умінні... Але ніхто з них не показав жодних емоцій.

Виявилось, слова були ні до чого — ці ребята були безстрашні і готові на будь-яку пригоду. Перш ніж кинутися вниз по схилу, я пояснила правила. Учні повинні були слідувати за мною по всіх поворотах, дотримувати дистанцію попереду того, що їде, повідомляти мене, якщо хто-небудь впаде. Зосередитися і отримувати задоволення! Послідували декілька радісних криків. А потім я сказала, що вони повинні зловити мене, і ми рвонулися вниз.

Весь день напружено каталися. Тренували паралельні повороти, роботу на крутих схилах, балансування, роботу палицями, розподіл ваги, різані повороти, закантовку, катання по горбах, стрибки; не забували і про загальний настрій і контроль. Я повела групу через ущелину Скейтборд — це "чорна" траса, вузька, багата трамплінами, горбами, різкими спадами, на ній ховався навіть замерзлий водопад. Хлопці показали себе справжніми чоловіками — це було зрозуміло і мені, і ним самим. Вони ясно були на вірній дорозі до професійного спорту.

Юні лижникі-"сорванци" — одне з самих яскравих явищ в світі дитячого гірськолижного виховання. Ці відчайдушні хлопці, уважні і дисципліновані, здатні гідно триматися в будь-яких горах, на будь-яких трасах і за любої погоди. Вони зосереджено слухають, а найголовніше — вони знають, як отримувати від їзди задоволення. Ці діти знають, що їм потрібно від самих себе, — а це вже частина успіху у великому гірськолижному спорті. Аби дійсно добре кататися, людині потрібно свідомо захотіти цього; і шестирічки вже прийняли таке рішення, а ми разом з їх батьками можемо допомогти здійснити його.

В будь-якому віці можливо досягти високих рівнів гірськолижної досконалості. Хлопці, з якими я провела цей день, зупинили свій вибір саме на великому гірськолижному спорті. Вони добровільно переймають на себе вантаж труднощів, потрібних для досягнення високого результату в катанні. І їх дорога веде до вершини.

Тайеса Алексис Якенда


найнеобхідніше для катання по "пересеченке"

Є, принаймні, чотири доданків успіху при катанні по невирівняній трасі: хороший сніг, холодна голова, міцні м'язи і грайливий настрій. Поняття "Хорошого снігу" варіюється залежно від того, який стиль катання по...
На вірній дорозі до майстерності. Із спогадів інструктора

В один прекрасний, сонячний, теплий, ідеальний для цілини день, я вийшла з роздягальні і отримала список моїх учнів на сьогодні. Це були "шибеники": вибрані юні спортсмени, що тренуються на лижників...

Розклад руху


Дивіться такожСекрет подолання: почало всього - крутий поворот

Секрет подолання "пересеченки" — якщо це взагалі секрет — за останніх 50 років не змінився ні на йоту. Частково це той же секрет, що допомагає кататися по цілині, льоду, крутим...