ГоловнаТраси Могуланайнеобхідніше для катання по "пересеченке"

найнеобхідніше для катання по "пересеченке"

Є, принаймні, чотири доданків успіху при катанні по невирівняній трасі: хороший сніг, холодна голова, міцні м'язи і грайливий настрій.

Поняття "Хорошого снігу" варіюється залежно від того, який стиль катання по нерівностях ви віддасте перевазі. На крутому схилі ідеальним буде 7—10 сантиметровий шар якого щойно випав снігу, що прикриває купину, що привітно округляє. Також для катання придатні: м'який весняний сніг на сильному ухилі, горби з якого щойно випав снігу на твердій підставі; непоганийи і тісно розташовані горби на крутому схилі, приховані під 45 — 75 сантиметрами якого щойно випав снігу. Можна з успіхом кататися і на трасі з хаотично розташованими горбами на свіжому, що злежався, снігу — він прохолодний і прощає багато помилок.

Що ж таке "поганий сніг" ? Це жорсткі крижані горби; подрібнені і замерзлі нерівності на весняному снігу; там і сям розкидані горби на дуже крутому схилі, або, ще гірше, хаос з крижаної купини. Погано лижникові і тоді, коли на середньому по крутості схилі поверх нерівностей лежить шар важкого, вологого цілинного снігу.

При катанні по будь-яких нерівностях голова має бути ясною, а увага — зосередженим. Гоніти від себе сумнівів і коливань: вони зменшують ваші можливості і здібності.

При тривалому катанні по горбистих трасах фізична форма набуває первинного значення. Звернете особливу увагу на черевний прес, квадріцепси, підколінні сухожилля; ліктьові, колінні і зап'ястні суглоби; проверьте силу стегон, плечей і кистей. Катання на нерівних трасах пред'являє найвищі в гірськолижному спорті вимоги до витривалості серця і судин.

Воно вам знадобиться, повірте нашому багатолітньому досвіду. Навчання катанню по горбах може доставити вам дуже неприємні і лякаючі хвилини (а то і дні). Кращі ліки від стресу — гумор і легке відношення до справи.


Доданки успіху

1. На крутих схилах вам потрібна ціла палітра навиків закантовки, хороші прийоми гальмування палицями і агресивний підхід до делу.2. Катаючись по крутих схилах, уявляйте собі позицію за позицією, поворот за...
Необхідно відчути сніг

На верхній частині горбистого схилу, пересікаючи зигзагами схил, притягніть ноги до корпусу, аби "проковтнути" верхівок горбів і зосередитися на снігу. Тут важлива структура снігу і опір, який він надає лижам....

Баланс подовжній, поперечний і бічний

Для ефективного катання дуже поважно уміти підтримувати правильний подовжній баланс. До труднощів на цьому етапі можуть привести три елементи спорядження. Отже: лижі повинні залишати на снігу майданчик в 1,5 —...

Дивіться такожТактика гонки: темп і курс

Тактика, використовувана в хороших любительських гонках, зводиться до правильного вживання техніки в конкретних ситуаціях на трасі. Хороша техніка обуславліваєт вдалий поворот, вписаний в обумовлений воротами радіус і форму дуги. Попередні...