ГоловнаТраси МогулаСовешенствуєм навики катання по горбахМетодика згинання - розгинання ніг

Методика згинання - розгинання ніг

Згинання і розгинання ніг компенсує нерівності траси, і верхня частина тіла рухається так, як ніби жодних горбів немає і в помині. Цей прийом не так легко входить в арсенал лижника, але коли згинання — розгинання доведене до автоматизму, ви набуваєте потужного засобу, що допомагає на будь-яких гірських трасах. Якщо ви відпрацюєте цей навик на рівній поверхні, то він не піде від вас і на горбах.

Відпрацьовує методику згинання — розгинання на рівних трасах, корисно виконувати вправу "передстрибка" на дрібних горбках або природних трамплінах. Ці елементи траси можна використовувати не для розгону, а для відробітку стискування і розтягування вашої ножної "підвіски". Безпосередньо перед точкою відриву підтягніть ноги до корпусу, залишаючи лижі в максимальному контакті з снігом. А пройдя цю крапку, повністю розпрямите ноги на спуску, підтримуючи контакт з снігом.

Поєднуючи різні траєкторії

В природі не існує ідеально правильної дороги по горбистій трасі. Можна говорити лише про більш менш ефективні траєкторії, але і це залежить від вашої спортивної підготовки, фізичних якостей, душевного настроївши і стани снігу. Любителі "пересеченки", які отримують задоволення від такого катання, зазвичай віддають перевагу якомусь один курс з можливих; проте корисно також вправлятися і на інших маршрутах.

Спробуйте таку вправу: встаньте на вершину горбистого поля і спробуйте розгледіти якомога більше можливих траєкторій. Виділите серед них найочевидніші, вже накатані іншими лижниками. Доглянете собі трасу, яку ви ніколи б не вибрали на цьому схилі, — і котите по ній! У тому-то і сенс: перш ніж ви зупинитеся і зможете осмислити, як це було, ви вже зробите п'ять або шість поворотів. А вже там ви можете або продовжувати рухатися по цій трасі (ще 5—10 поворотів), або скрутити на нову і пройті ще 4 — 6.

Проходження серії перешкод

Окрім випадків спеціальних тренувань, кожен спуск по горбистому схилу означає прохід серії, що складається як мінімум з чотирьох горбів або поворотів. Не слід долати кожен биугор як окрема перешкода! Особливо це відноситься до початківців лижникам-"пересеченщикам", які бачать перед собою трасу з горбів, що триває метрів 800, а інколи і більше. Спочатку спуск по цьому схилу здається немислимим, проте, якщо розбити його на сегменти, ви не лише прокотитеся краще, але і здолаєте страх перед горбистими схилами. Розділите нерівний схил на відрізки по 150 — 300 метрів. Оскільки з проходом кожної наступної серії перешкод ви відчуватимете себе усе більш комфортно, горби перестануть здаватися вам чимось страхітливим. Спершу можна обмежитися серіями по 4 повороти, потім переходите до здійснення до 20 поворотів за раз.

Бути розкріпаченим, гнучким і рухливим. Увійдіть до ритму (і будьте упевнені в собі). "Руки... вперед!"

Якщо ви під час катання по горбах думаєте більше не про саме катання, а про техніку, ви дуже перенапружуєтеся. Для того, щоб осмислювати техніку, існують вправи і тренування; катання ж по неровной трасі вимагає раськрепощенності, гнучкості і рухливості. От вас потрібна хороша реакція, спертися ж можна на майстерність, відпрацьовану вами на тренуваннях і рівних схилах.

Багато лижників на нерівних схилах бояться втратити контроль над ситуацією; через це вони уникають таких схилів зовсім. Ви не втратите контроль, якщо увійдете до ритму. Не поважно, котитеся ви повільно і розмірено або вільно і відчайдушно — ви отримаєте від лиж справжню насолоду, якщо дійсно управлятимете собою.

На нерівній трасі правильна поведінка верхньої частини тіла означає, що руки витягнуті вперед, вниз по схилу ( 6.6, а—с). Руки мають бути відведені від корпусу і знаходитися попереду вас. Не годиться, якщо вони марно бовтаються по сторонах або розвіваються у вас за спиною, тягнучи корпус назад і перевертаючи на схил.

Фристайл і інші методи катання по горбах

Ще раз підкреслю: на нерівних схилах можна кататися дуже по-різному. Тощо описується в цій главі, складено з елементів техніки, вживаних на Кубках світу, доповнених тонкощами неагресивного катання. Майстри фристайлу — особлива каста, ці люди мчаться по горбах на швидкість, красуючись приж-

6.6, а, Ь. Руки тримаєте перед собою, голову вище; через горби пробирайтеся за допомогою нахилів.

6.6, с.

камі і фігурами в повітрі. Деякі аматори намагаються наслідувати цьому акробатичному стилю — проте їх відносно небагатий досвід, невисока спортивна підготовка, сповільнена в порівнянні з професіоналами реакція ведуть до провалу. Багато хто з таких лижників отримує різному тягарю травми.

Існує ще декілька тактик катання по горбистих схилах. Деякі лижники в'їжджають на верхівку горба, потім зісковзують в улоговину і піднімаються на інший горб, не здійснюючи поворотів. Інші лижники скачуть по верхівках горбів або котяться від горба до горба, об'їжджаючи все їх збоку.


Баланс.

Баланс (до нього відноситься і збалансована стійка) — найбільш важливий елемент будь-якого вигляду лижного спорту. Балансування — це мистецтво тримати рівновагу, а значит — постійно коректувати центр тяжіння, компенсуючи настільки...
Круті повороти на крутих схилах

Ось ключові технічні прийоми, необхідні для виполнения крутих поворотів на крутих схилах: • Починайте поворот з легкої передповоротної позиції. • Особою, руками, грудьми, плечима звернетеся вниз до схилу. • Повороти...

Основні проблеми любителів

Вправи і рекомендації даної глави допомагають вирішити декілька основних категорій проблем, що часто зустрічаються серед лижників-аматорів: • Дуже сильне обертання верхньої частини тіла під час повороту. • Недостатній карвінг (або...

Дивіться такожКатання по пороші

Порошить — це звичайно який щойно випав сухий, світлий сніг 8 — 12 см завглибшки, лежачий поверх снігу, що злежався, і льоду. Всякий лижник рад такому снігу, особливо новачки на...