ГоловнаТраси МогулаСовешенствуєм навики катання по горбахМетодика згинання - розгинання ніг

Методика згинання - розгинання ніг

Згинання і розгинання ніг компенсує нерівності траси, і верхня частина тіла рухається так, як ніби жодних горбів немає і в помині. Цей прийом не так легко входить в арсенал лижника, але коли згинання — розгинання доведене до автоматизму, ви набуваєте потужного засобу, що допомагає на будь-яких гірських трасах. Якщо ви відпрацюєте цей навик на рівній поверхні, то він не піде від вас і на горбах.

Відпрацьовує методику згинання — розгинання на рівних трасах, корисно виконувати вправу "передстрибка" на дрібних горбках або природних трамплінах. Ці елементи траси можна використовувати не для розгону, а для відробітку стискування і розтягування вашої ножної "підвіски". Безпосередньо перед точкою відриву підтягніть ноги до корпусу, залишаючи лижі в максимальному контакті з снігом. А пройдя цю крапку, повністю розпрямите ноги на спуску, підтримуючи контакт з снігом.

Поєднуючи різні траєкторії

В природі не існує ідеально правильної дороги по горбистій трасі. Можна говорити лише про більш менш ефективні траєкторії, але і це залежить від вашої спортивної підготовки, фізичних якостей, душевного настроївши і стани снігу. Любителі "пересеченки", які отримують задоволення від такого катання, зазвичай віддають перевагу якомусь один курс з можливих; проте корисно також вправлятися і на інших маршрутах.

Спробуйте таку вправу: встаньте на вершину горбистого поля і спробуйте розгледіти якомога більше можливих траєкторій. Виділите серед них найочевидніші, вже накатані іншими лижниками. Доглянете собі трасу, яку ви ніколи б не вибрали на цьому схилі, — і котите по ній! У тому-то і сенс: перш ніж ви зупинитеся і зможете осмислити, як це було, ви вже зробите п'ять або шість поворотів. А вже там ви можете або продовжувати рухатися по цій трасі (ще 5—10 поворотів), або скрутити на нову і пройті ще 4 — 6.

Проходження серії перешкод

Окрім випадків спеціальних тренувань, кожен спуск по горбистому схилу означає прохід серії, що складається як мінімум з чотирьох горбів або поворотів. Не слід долати кожен биугор як окрема перешкода! Особливо це відноситься до початківців лижникам-"пересеченщикам", які бачать перед собою трасу з горбів, що триває метрів 800, а інколи і більше. Спочатку спуск по цьому схилу здається немислимим, проте, якщо розбити його на сегменти, ви не лише прокотитеся краще, але і здолаєте страх перед горбистими схилами. Розділите нерівний схил на відрізки по 150 — 300 метрів. Оскільки з проходом кожної наступної серії перешкод ви відчуватимете себе усе більш комфортно, горби перестануть здаватися вам чимось страхітливим. Спершу можна обмежитися серіями по 4 повороти, потім переходите до здійснення до 20 поворотів за раз.

Бути розкріпаченим, гнучким і рухливим. Увійдіть до ритму (і будьте упевнені в собі). "Руки... вперед!"

Якщо ви під час катання по горбах думаєте більше не про саме катання, а про техніку, ви дуже перенапружуєтеся. Для того, щоб осмислювати техніку, існують вправи і тренування; катання ж по неровной трасі вимагає раськрепощенності, гнучкості і рухливості. От вас потрібна хороша реакція, спертися ж можна на майстерність, відпрацьовану вами на тренуваннях і рівних схилах.

Багато лижників на нерівних схилах бояться втратити контроль над ситуацією; через це вони уникають таких схилів зовсім. Ви не втратите контроль, якщо увійдете до ритму. Не поважно, котитеся ви повільно і розмірено або вільно і відчайдушно — ви отримаєте від лиж справжню насолоду, якщо дійсно управлятимете собою.

На нерівній трасі правильна поведінка верхньої частини тіла означає, що руки витягнуті вперед, вниз по схилу ( 6.6, а—с). Руки мають бути відведені від корпусу і знаходитися попереду вас. Не годиться, якщо вони марно бовтаються по сторонах або розвіваються у вас за спиною, тягнучи корпус назад і перевертаючи на схил.

Фристайл і інші методи катання по горбах

Ще раз підкреслю: на нерівних схилах можна кататися дуже по-різному. Тощо описується в цій главі, складено з елементів техніки, вживаних на Кубках світу, доповнених тонкощами неагресивного катання. Майстри фристайлу — особлива каста, ці люди мчаться по горбах на швидкість, красуючись приж-

6.6, а, Ь. Руки тримаєте перед собою, голову вище; через горби пробирайтеся за допомогою нахилів.

6.6, с.

камі і фігурами в повітрі. Деякі аматори намагаються наслідувати цьому акробатичному стилю — проте їх відносно небагатий досвід, невисока спортивна підготовка, сповільнена в порівнянні з професіоналами реакція ведуть до провалу. Багато хто з таких лижників отримує різному тягарю травми.

Існує ще декілька тактик катання по горбистих схилах. Деякі лижники в'їжджають на верхівку горба, потім зісковзують в улоговину і піднімаються на інший горб, не здійснюючи поворотів. Інші лижники скачуть по верхівках горбів або котяться від горба до горба, об'їжджаючи все їх збоку.


Лижні навики

Багато гірськолижників різко заперечували проти появи на їх "відвічних" трасах сноубордистів, але, не дивлячись на всі їх протести і скарги, сноуборд як спортивне проведення часу виявився зажадався куди більше, ніж...
Порошить - це ваш тренажер

Відчуйте насолоду цим снігом! Найважче в цілині — це її вологість, ухил і глибина. Порошить же —отлічная можливість попрактикувати для новачків, а для дослідних "вовків цілини" — спосіб своїми очима...

Тактика гонки: темп і курс

Тактика, використовувана в хороших любительських гонках, зводиться до правильного вживання техніки в конкретних ситуаціях на трасі. Хороша техніка обуславліваєт вдалий поворот, вписаний в обумовлений воротами радіус і форму дуги. Попередні...

Дивіться такожТактика гонки: темп і курс

Тактика, використовувана в хороших любительських гонках, зводиться до правильного вживання техніки в конкретних ситуаціях на трасі. Хороша техніка обуславліваєт вдалий поворот, вписаний в обумовлений воротами радіус і форму дуги. Попередні...