ГоловнаТраси МогулаУдосконалюваний катання на цілині

Удосконалюваний катання на цілині

Ось декілька порад для тренування катання на цілині. Але головна порада — працювати, працювати і ще раз працювати!

Утримаєте момент центрівки, який ваше тіло отримує у напрямі падіння схилу. Здатність здолати цілину — це здатність використовувати цей момент: згинайте руки в ліктях, балансуйте колінами, нахиляйте стегна. Таким чином зовнішнє стегно прямує вниз по схилу. Довірте нижній частині тіла самостійно обертатися у фазі стискування ніг і продовжити обертання під час фази розтягування і на всьому протязі повороту.

На цілинний схил ідиті з відчуттям, що ви — головний. Катаючись "на пробу", ви не отримаєте плавних ритмічних рухів. Аби стати "головним", жорстко диктуйте трасі радіус своїх поворотів, і відчувайте себе легше за сніг. Відчуття легкості на цілині дозволить кататися близько до поверхні, враховуючи "плавучість" лиж.

Здатність і відчуття безтурботності на цілині доповнює попередню пораду. Якщо ви вже попрацювали над навиками цілинного катання, то ідиті на цілину і катайтеся розслаблено! Це допоможе вам "відпустити" себе. І, як тільки ви дозволите тілу і душі відкинути обмеження, з'явиться безтурботність в катанні. Момент володіння схилом і душевний настрій створять прекрасний альянс.

Динамічне катання на невисокій швидкості — ось що таке їзда по глибокому, але легкому цілинному снігу. Є невимовна насолода від катання по невідомих доріжках серед дерев, через відкриті западини і вниз по кулуарах — це здатне надовго прикувати до себе. На секунду уявіть, що ви м'яко і безтурботно їдете по вирівняному схилу. Чіткі, рітмічниє, закруглені повороти слідують один за іншим. А тепер — уявите те ж саме на цілині, лише повільно: нічого різкого, жодній агресії. Ви буквально пливете разом з цілиною.

Важка і глибока цілина

На жаль, не будь-який цілинний сніг розташовує до повільних рухів. Коли цілина глибока і одночасно важка, потрібні агресивність і цілеспрямованість. Але навіть в цих умовах не обійтися без спокою і деякої витонченості. Наприклад, при агресивному спуску вам доводиться занадто сильно і ритмічно працювати палицями, дуже активно згинати і розпрямляти ноги, підсилювати обертання, що управляє, більш акцентований працювати тазом і стегнами. Тонкість полягає в тому етапі між поворотами, коли ноги вже випрямилися, але ще не зігнулися для нового повороту. Лижі, що "пливуть", міняються ролями; верхня ж частина тіла спокійна. Таке полегшення лиж не залишає в цілинному катанні місця грубості і добре личить до теперішніх широких "дощок".

На цілині лижник знаходиться над центрами лиж. Тут не треба "сидіти на п'ятах", оскільки лижі спеціально заломлені і самі розсовують сніг. Колись, коли лижі для цілини були довші і прямо, "сидіння на п'ятах" було популярним прийомом. Недолік його, проте, в тому, що так неможливо знайти баланс з повертаючим імпульсом лиж. Катання "на п'ятах" швидко стомлює. Деколи здається, що деякі хороші фрірайдери все ж присідають назад; насправді вони стоять на лижах саме прямо, узгоджується з дійсною вертикаллю. Лижі в цей час як би "підвішені" під спортсменом і готові змінити напрям. Центрівку лиж можна відпрацювати на пологому рельєфі, катаючись з ослабленими кріпленнями. Якщо ви не тримаєтеся центру лижі, ви не зробите нормального повороту і не зможете проконтролювати свою швидкість.

Абсолютна рішучість — ключ до цілини

Для катання по цілині необхідна рішучість і готовність до: 1) декільком першим поворотам; 2) відбиттю ритму палицями; 3) "заваліванію" вниз по схилу; 4) постійному руху; а також до того, аби: 5) дивитися вперед; 6) нав'язувати трасі свою волю; 7) бути легеням; 8) "відпускати гальма"; і, нарешті, 9) вивчати цілину і пізнавати гори. Аби добитися такої рішучості, прийміть як належне, що успішно виконаєте декілька поворотів без зупинка. Почніть з послідовності з 4 поворотів, а потім, як і у випадку з тренуванням на горбах, збільште навантаження до 20 поворотів. Обкатайте всю гору — і вирушайте назустріч новій цілині і новим пригодам!

Зрушуйте коліна — і тоді гомілки і стопи (а значить, і лижі) будуть обертатися як єдине ціле, навіть коли йде незалежна робота лиж ( 7.6).

7.6. Коліна тримаєте разом


Де очікують проблем?

Георг Каполь, тренер жіночих збірних США груп "В" і "С", сповна відвертий з приводу того, що він бачить на трасах. "У більшості лижників-аматорів, — заявляє він, — я бачу серйозні...
Тренуйте динамічну рівновагу

Динамічна рівновага може бути природженим даром, а може бути придбано тренуваннями. Відпрацьовувати навики динамічної рівноваги можна сдопомогою тренувальних спусків, що повторюються, по цілині завглибшки 15 — 25 Спускайтеся по пологому...

Участь в змаганнях

На більшості гірськолижних курортів проводяться любительські гонки. Зазвичай вони представлені у вигляді курсів з почасовою оплатою, місцевих стандартних курсів і програмою змагань на лижних трасах США NASTAR. Кожен гірськолижний район...

Дивіться такожРекогносцировка траси

Ще один навик, який вам необхідно освоїти, — це уміння переглядати трасу. У соревнованіях NASTAR або на трасах з почасовою оплатою огляд не так важливий — адже ці гонки прості...