ГоловнаТраси МогулаУдосконалюваний катання на цілині

Удосконалюваний катання на цілині

Ось декілька порад для тренування катання на цілині. Але головна порада — працювати, працювати і ще раз працювати!

Утримаєте момент центрівки, який ваше тіло отримує у напрямі падіння схилу. Здатність здолати цілину — це здатність використовувати цей момент: згинайте руки в ліктях, балансуйте колінами, нахиляйте стегна. Таким чином зовнішнє стегно прямує вниз по схилу. Довірте нижній частині тіла самостійно обертатися у фазі стискування ніг і продовжити обертання під час фази розтягування і на всьому протязі повороту.

На цілинний схил ідиті з відчуттям, що ви — головний. Катаючись "на пробу", ви не отримаєте плавних ритмічних рухів. Аби стати "головним", жорстко диктуйте трасі радіус своїх поворотів, і відчувайте себе легше за сніг. Відчуття легкості на цілині дозволить кататися близько до поверхні, враховуючи "плавучість" лиж.

Здатність і відчуття безтурботності на цілині доповнює попередню пораду. Якщо ви вже попрацювали над навиками цілинного катання, то ідиті на цілину і катайтеся розслаблено! Це допоможе вам "відпустити" себе. І, як тільки ви дозволите тілу і душі відкинути обмеження, з'явиться безтурботність в катанні. Момент володіння схилом і душевний настрій створять прекрасний альянс.

Динамічне катання на невисокій швидкості — ось що таке їзда по глибокому, але легкому цілинному снігу. Є невимовна насолода від катання по невідомих доріжках серед дерев, через відкриті западини і вниз по кулуарах — це здатне надовго прикувати до себе. На секунду уявіть, що ви м'яко і безтурботно їдете по вирівняному схилу. Чіткі, рітмічниє, закруглені повороти слідують один за іншим. А тепер — уявите те ж саме на цілині, лише повільно: нічого різкого, жодній агресії. Ви буквально пливете разом з цілиною.

Важка і глибока цілина

На жаль, не будь-який цілинний сніг розташовує до повільних рухів. Коли цілина глибока і одночасно важка, потрібні агресивність і цілеспрямованість. Але навіть в цих умовах не обійтися без спокою і деякої витонченості. Наприклад, при агресивному спуску вам доводиться занадто сильно і ритмічно працювати палицями, дуже активно згинати і розпрямляти ноги, підсилювати обертання, що управляє, більш акцентований працювати тазом і стегнами. Тонкість полягає в тому етапі між поворотами, коли ноги вже випрямилися, але ще не зігнулися для нового повороту. Лижі, що "пливуть", міняються ролями; верхня ж частина тіла спокійна. Таке полегшення лиж не залишає в цілинному катанні місця грубості і добре личить до теперішніх широких "дощок".

На цілині лижник знаходиться над центрами лиж. Тут не треба "сидіти на п'ятах", оскільки лижі спеціально заломлені і самі розсовують сніг. Колись, коли лижі для цілини були довші і прямо, "сидіння на п'ятах" було популярним прийомом. Недолік його, проте, в тому, що так неможливо знайти баланс з повертаючим імпульсом лиж. Катання "на п'ятах" швидко стомлює. Деколи здається, що деякі хороші фрірайдери все ж присідають назад; насправді вони стоять на лижах саме прямо, узгоджується з дійсною вертикаллю. Лижі в цей час як би "підвішені" під спортсменом і готові змінити напрям. Центрівку лиж можна відпрацювати на пологому рельєфі, катаючись з ослабленими кріпленнями. Якщо ви не тримаєтеся центру лижі, ви не зробите нормального повороту і не зможете проконтролювати свою швидкість.

Абсолютна рішучість — ключ до цілини

Для катання по цілині необхідна рішучість і готовність до: 1) декільком першим поворотам; 2) відбиттю ритму палицями; 3) "заваліванію" вниз по схилу; 4) постійному руху; а також до того, аби: 5) дивитися вперед; 6) нав'язувати трасі свою волю; 7) бути легеням; 8) "відпускати гальма"; і, нарешті, 9) вивчати цілину і пізнавати гори. Аби добитися такої рішучості, прийміть як належне, що успішно виконаєте декілька поворотів без зупинка. Почніть з послідовності з 4 поворотів, а потім, як і у випадку з тренуванням на горбах, збільште навантаження до 20 поворотів. Обкатайте всю гору — і вирушайте назустріч новій цілині і новим пригодам!

Зрушуйте коліна — і тоді гомілки і стопи (а значить, і лижі) будуть обертатися як єдине ціле, навіть коли йде незалежна робота лиж ( 7.6).

7.6. Коліна тримаєте разом


По карнизах

Перш ніж включити карнизи в свій гірськолижний репертуар, врахуйте наступні речі: безпеку, ваші здібності до катання, висоту обриву, вихід трампліну, кількість людей на схилі і структуру снігу. Той карниз, по...
Вправа 1,2 . Траверс, траверс із згинанням-випрямленням:

Котитеся на лижах впоперек схилу. обоє лижі поставте на верхні по схилу канти, основну вагу перенесіть на ніжнюю по схилу лижу. Лижі повинні тримати курс (тобто залишатися на кантах і...

Нахил в передповоротах і поворотах

Нахил бесспорно, має місце при виконанні передповоротів, коли коліна і голеностопи направлені до схилу, як таз і хребет. При швидкісній постановці платформ, або кантових положень, може здійснюватися лише нахил голеностопов...

Дивіться такожДекілька порад

1. На початку повороту тиск завжди переносите на передню частину лиж. 2. Давите на шкарпетки або на мову черевик. 3. Обоє лижі тримаєте на снігу, але основна вага сосредоточьте на...