ГоловнаТраси МогулаУдосконалюваний катання на цілині

Удосконалюваний катання на цілині

Ось декілька порад для тренування катання на цілині. Але головна порада — працювати, працювати і ще раз працювати!

Утримаєте момент центрівки, який ваше тіло отримує у напрямі падіння схилу. Здатність здолати цілину — це здатність використовувати цей момент: згинайте руки в ліктях, балансуйте колінами, нахиляйте стегна. Таким чином зовнішнє стегно прямує вниз по схилу. Довірте нижній частині тіла самостійно обертатися у фазі стискування ніг і продовжити обертання під час фази розтягування і на всьому протязі повороту.

На цілинний схил ідиті з відчуттям, що ви — головний. Катаючись "на пробу", ви не отримаєте плавних ритмічних рухів. Аби стати "головним", жорстко диктуйте трасі радіус своїх поворотів, і відчувайте себе легше за сніг. Відчуття легкості на цілині дозволить кататися близько до поверхні, враховуючи "плавучість" лиж.

Здатність і відчуття безтурботності на цілині доповнює попередню пораду. Якщо ви вже попрацювали над навиками цілинного катання, то ідиті на цілину і катайтеся розслаблено! Це допоможе вам "відпустити" себе. І, як тільки ви дозволите тілу і душі відкинути обмеження, з'явиться безтурботність в катанні. Момент володіння схилом і душевний настрій створять прекрасний альянс.

Динамічне катання на невисокій швидкості — ось що таке їзда по глибокому, але легкому цілинному снігу. Є невимовна насолода від катання по невідомих доріжках серед дерев, через відкриті западини і вниз по кулуарах — це здатне надовго прикувати до себе. На секунду уявіть, що ви м'яко і безтурботно їдете по вирівняному схилу. Чіткі, рітмічниє, закруглені повороти слідують один за іншим. А тепер — уявите те ж саме на цілині, лише повільно: нічого різкого, жодній агресії. Ви буквально пливете разом з цілиною.

Важка і глибока цілина

На жаль, не будь-який цілинний сніг розташовує до повільних рухів. Коли цілина глибока і одночасно важка, потрібні агресивність і цілеспрямованість. Але навіть в цих умовах не обійтися без спокою і деякої витонченості. Наприклад, при агресивному спуску вам доводиться занадто сильно і ритмічно працювати палицями, дуже активно згинати і розпрямляти ноги, підсилювати обертання, що управляє, більш акцентований працювати тазом і стегнами. Тонкість полягає в тому етапі між поворотами, коли ноги вже випрямилися, але ще не зігнулися для нового повороту. Лижі, що "пливуть", міняються ролями; верхня ж частина тіла спокійна. Таке полегшення лиж не залишає в цілинному катанні місця грубості і добре личить до теперішніх широких "дощок".

На цілині лижник знаходиться над центрами лиж. Тут не треба "сидіти на п'ятах", оскільки лижі спеціально заломлені і самі розсовують сніг. Колись, коли лижі для цілини були довші і прямо, "сидіння на п'ятах" було популярним прийомом. Недолік його, проте, в тому, що так неможливо знайти баланс з повертаючим імпульсом лиж. Катання "на п'ятах" швидко стомлює. Деколи здається, що деякі хороші фрірайдери все ж присідають назад; насправді вони стоять на лижах саме прямо, узгоджується з дійсною вертикаллю. Лижі в цей час як би "підвішені" під спортсменом і готові змінити напрям. Центрівку лиж можна відпрацювати на пологому рельєфі, катаючись з ослабленими кріпленнями. Якщо ви не тримаєтеся центру лижі, ви не зробите нормального повороту і не зможете проконтролювати свою швидкість.

Абсолютна рішучість — ключ до цілини

Для катання по цілині необхідна рішучість і готовність до: 1) декільком першим поворотам; 2) відбиттю ритму палицями; 3) "заваліванію" вниз по схилу; 4) постійному руху; а також до того, аби: 5) дивитися вперед; 6) нав'язувати трасі свою волю; 7) бути легеням; 8) "відпускати гальма"; і, нарешті, 9) вивчати цілину і пізнавати гори. Аби добитися такої рішучості, прийміть як належне, що успішно виконаєте декілька поворотів без зупинка. Почніть з послідовності з 4 поворотів, а потім, як і у випадку з тренуванням на горбах, збільште навантаження до 20 поворотів. Обкатайте всю гору — і вирушайте назустріч новій цілині і новим пригодам!

Зрушуйте коліна — і тоді гомілки і стопи (а значить, і лижі) будуть обертатися як єдине ціле, навіть коли йде незалежна робота лиж ( 7.6).

7.6. Коліна тримаєте разом


Відповідні пижі

Які лижі краще личать для цілини? Перш ніж ви відповісте на це питання, коротко викладу історію сучасного фрірайда. В 70-і роки кожен фанат гірських лиж користувався на цілині лижами для...
Як вибрати вправу?

Передбачимо, що ви протработалі декілька вправ на роздільну роботу верхньої і нижньої частин тіла. Яке з ряду цих вправ ви виберете? Все? Найлегше? Найважче? Ви, природно, не можете постійно відпрацьовувати...

Як починати вправи і тренування

В наступному розділі, якщо немає інших вказівок, вправи виконуються на рівному, такому, що укотив снігу. Там, де це потрібно, ми даємо роз'яснення відносно якості схилу, на якому вправа виконується. Оскільки...

Дивіться такожЕфективні прийоми: динамічна рівновага

Деякі елементи лижної підготовки сприятимуть успіху в катанні по цілині. у ідеальному варіанті вам не захочеться кататися ніде, окрім цілини. Так і буде, якщо ви прийшли в гори з правильними...